+48 601 660 093 jacekdulak@gmail.com

Remont mieszkania czy domu to prawdziwe wyzwanie dla właścicieli. Nie dosyć, że przed nimi jest wizja kurzu, pyłu i bałaganu, to jeszcze pojawia się strach przed wyborem odpowiedniej ekipy, która wykona prace remontowe lub wykończeniowe profesjonalnie, uczciwie, a nawet z odrobiną fantazji.

Proste malowanie ścian dla wielu domorosłych “malarzy ściennych” stanowi niestety prawie niewykonalną trudność. Jednak na rynku można coraz częściej znaleźć prawdziwych profesjonalistów, którzy nie tylko kochają swoją pracę całym sercem, wykonują polecenia inwestora bez mrugnięcia okiem, ale i doradzą, i popatrzą życzliwie na pomysły właścicieli. Taka ekipa to prawdziwe zbawienie dla osób, które boją się remontów czy wykończenia wnętrz.

 

Wykończenie wnętrz a remont – jaka jest różnica? Remontujemy mieszkanie, dom lub biuro albo jakiekolwiek pomieszczenie, które jest używane na co dzień. Najczęściej pomieszczenia są odświeżane poprzez pomalowanie ścian, położenie nowych kafelków czy podłóg, wstawienie okien i drzwi. Natomiast wykończenie wnętrz polega na czymś zupełnie innym…

 

Kupujemy mieszkanie lub budujemy dom – każde wnętrze jest najczęściej w stanie surowym. Trzeba więc wszystko zrobić od podstaw, ale najpierw warto zaprojektować odpowiednio wnętrze – wtedy łatwiej pracuje się ekipie, a właściciel jest mniej zestresowany. Na czym polegają prace wykończeniowe? Na doprowadzeniu mieszkania czy domu lub biura albo innego pomieszczenia użytkowego do stanu, w którym można je bezpiecznie użytkować – mieszkać lub pracować. Należy więc między innymi wykonać wylewki betonowe samopoziomujące, by następnie położyć odpowiednią podłogę – panele, deski drewniane, płytki. Ściany należy odpowiednio otynkować, wygładzić i pomalować lub wytapetować. Można wstawić ściany działowe lub przemieścić w odpowiednie położenie. Można też dokonać adaptacji na przykład poddasza. Bardzo ważne są instalacje w pomieszczeniach – grzewcza, gazowa, elektryczna. Warto więc zaprosić do wykończenia wnętrza odpowiednią ekipę, która może pochwalić się wszelkimi niezbędnymi uprawnieniami do wykonywania najbardziej potrzebnych prac wykończeniowych.